img

Oszczędzanie na jedzeniu - jak zrobić to dobrze?

Istnieje wiele powodów, dla których kupujemy za dużo jedzenia. Pójście do marketu po pracy, będąc wściekle głodnym, skutkuje zwykle załadowaniem wózka po brzegi, wydaniem mnóstwa pieniędzy, co następnie kończy się wyrzuceniem połowy z zakupionych produktów. Winne są także pośpiech oraz przekonanie, że „wszystko się przyda”. Warto przedefiniować swoje podejście do kupowania żywności i zrozumieć, że oszczędzanie na jedzeniu nie musi oznaczać jedzenia gorszej jakości.

Nie spiesz się!

Pośpiech to fatalny doradca na zakupach. Ludzie biegnący przed siebie, energiczna muzyka i szum w supermarketach tworzą iluzję, że trzeba się dokądś spieszyć, że za chwilę zabraknie towarów. Nic bardziej mylnego – ulegając temu złudzeniu łatwo wpadniesz w wir niepotrzebnych zakupów i zapełnisz koszyk tym, co następnie wyrzucisz, marnując pieniądze i żywność. Nie spiesz się, porównuj oferty, czytaj etykiety.

Planuj, przeglądaj promocje w Tesco Olsztyn 

Na zakupy żywnościowe warto wybrać się z kartką. Kartkę najlepiej napisz w domu, zanim znajdziesz się pomiędzy półkami załadowanymi apetycznymi produktami, ustawionymi dokładnie tak, by klient nagle zapragnął je mieć. Ustali listę zakupów, przeglądając to, co masz w domu i planując poszczególne posiłki. To chwila pracy, która zwróci się finansowo oraz czasowo. Warto ustalając listę zakupów skorzystać z gazetek promocyjnych ulubionych sklepów i wybraćoszczędzanie na jedzeniu​ się na zakupy wtedy, gdy szczególnie lubiane produkty będą tańsze. Pamiętaj – nie musisz skorzystać z każdej promocji. Szukaj produktów tańszych, ale nie wykraczaj poza te zapisane na liście. Nie bierz też pieniędzy „na wszelki wypadek” - lepiej zabierz odliczoną kwotę.

Wybierz odpowiedni moment sprawdź  media-markt.okazjum.pl/tarnow

Świetnym przykładem nielogicznego postępowania na zakupach jest przekonanie o „odpowiedniej porze: na kupowanie warzyw czy owoców. Wielu klientów jest przekonanych, że jeśli nie wybiorą się na rynek po warzywa z samego rana, wszystkie najlepsze pomidory i jabłka zostaną wykupione. Tymczasem lekkie obicie owocu lub jego mniej intensywna barwa nie sprawiają wcale, że jest gorszy. Często za to sprawiają, że jego tańszy. Wybieraj się na zakupy w porach, gdy wszyscy inni skończyli już bój o najlepsze (i najdroższe) okazy. Zyskasz czas, spokój i pieniądze. Niewiele jest artykułów, które naprawdę rozchodzą się z samego rana. Sprzedający chcą pozbyć się całego towaru, więc pod koniec dnia chętnie oddają resztki za znacznie obniżoną cenę.

Natur

Specjaliści ds planowania budżetu

Zobacz również