img

7 zasad prawidłowego obchodzenia się z monetami i banknotami

Wszystkie obiekty, które nas otaczają, niosą ze sobą pewną ilość energii. To, czy będą one pozytywne, czy negatywne, zależy od nas, od tego, jak sobie z nimi poradzimy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy chodzi o pieniądze.

Pieniądze przechodzą przez tak wiele rąk, że gromadzą wiele energii, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Zauważa się, że pieniądze nie lubią zaniedbań i mszczą się za nieuwagę. Aby ilość monet i banknotów w portmonetce rosła, należy przestrzegać sprawdzonych zasad.

Pieniądze lubią być liczone

Mówią tak nie tylko ludzie nieufni, ale także poważni ekonomiści. Według specjalistów, regularne liczenie pieniędzy jest jednym z kluczy do bogactwa. A liczyć trzeba nie tylko werbalnie, ale i pisemnie. Przy okazji, według ludowych omenów, nie można liczyć pieniędzy wieczorem i po zachodzie słońca. W przeciwnym razie nie czekaj na zyski.

Co dajesz, to dostajesz

Dlatego zawsze lepiej jest przepłacić niż nie zapłacić. Nie zapominaj o jeszcze jednej ważnej zasadzie - nie ma konieczności przekazywania pieniędzy z ręki do ręki, nawet jeśli za coś płacisz. Zawsze kładź go na stole lub stojaku przy kasie. Faktem jest, że wraz z pieniędzmi druga osoba może przekazać Ci swoją energię, a nie każdy jest zdrowy i czysty. Pieniądze wyjęte z rąk osoby złej lub chorej nie przyniosą szczęścia.

Grosz do grosza 

Rozsądna gospodarka nikomu nie zaszkodzi. Nawet nasi przodkowie mówili: pieniądze za pieniądze. Po każdym zakupie należy zawsze zostawić w portfelu trochę drobnych. To samo dotyczy ubrań zimowych, chowanych do szafy podczas ciepłej pory roku - zostaw kilka monet w kieszeniach. Jedna moneta przyciągnie drugą, taka jest siła pieniądza.

Każdy ma swój własny "sufit". 

Chodzi o maksymalną kwotę, jaką możemy mądrze wydać. Wyobraź sobie, że wygrałeś milion. Na co byś je wydał? Ty kiedykolwiek miałeś jeden te czasy w twój życiu, gdy ty dostawałeś niespodziewanie dużego dochód, ty dmuchałeś je wszystko w jeden dniu? Jeśli tak, to nie wiesz, jak je wydać. Masz dokładnie tyle pieniędzy, ile chcesz mieć.

Za wszystko trzeba płacić. 

Jest to jedno z niezmiennych praw życia. Jeśli w jednym miejscu był jakiś zysk, w innym miejscu będzie jakaś strata i odwrotnie. Jeśli dostałeś coś niezasłużenie, w rzeczywistości - w niesprawiedliwy sposób, bądź gotowy, że za to będzie musiał zapłacić dwa razy. Nie zawsze pieniędzmi - czasem nerwami, czasem czasem straconym czasem, straconymi kontaktami.

Wygodny portfel

Im lepszy będzie ten "dom dla pieniędzy", tym więcej monet i banknotów w nim zamieszka. Ważne jest, aby portfel posiadał wiele przegródek, a różne "pomieszczenia" były przeznaczone do różnych celów. Jeśli to możliwe, noś przy sobie szczęśliwą monetę lub banknot. Gdzie można go dostać? Myśl o tym częściej, a talizman z pieniędzmi sam się znajdzie - pojawi się w Twoim życiu w jakiś niezwykły sposób. Na przykład, można go znaleźć na ulicy. Albo znajdziesz go w podszewce swoich ubrań. Albo będzie to jedyny banknot w obcej walucie, który pozostał z szczęśliwej podróży. Ogólnie rzecz biorąc, musi mieć jakąś własną "historię", związaną z przyjemnymi wspomnieniami.

Nie narzekaj, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy 

Jak często i co dokładnie mówisz o pieniądzach. Czy narzekasz, że jest ich za mało? Czy zazdrościsz swoim kolegom, którzy zarabiają więcej? Czy przeklinasz swoją nędzną pensję? Przestań! Pomyśl o tym, jak pomaga ci to nie chodzić głodnym, mieszkać w cieple, kupować ubrania. A jeśli chcesz mieć większe dochody, szukaj dobrej pracy, działaj! A wtedy pieniądze same się znajdą.

 

Natur

Specjaliści ds planowania budżetu

Zobacz również