img

Co dziesiąty franczyzobiorca Żabki ma powyżej 50 lat

20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Obecnie osoby starsze coraz częściej angażują się w różne dziedziny, włącznie z życiem zawodowym. Dowodem na to jest fakt, że wielu z nich prowadzi własne firmy.

Obecnie 11% wszystkich franczyzobiorców w sieci Żabka to osoby w wieku 50+. W sieci Żabka działa 994 przedsiębiorców w wieku 50+, a liczba ta stale rośnie - pod koniec 2020 roku współpracowało z siecią 711 osób w tym przedziale wiekowym, a w grudniu 2017 roku było ich 521.

Alina Woźniak jest związana z siecią Żabka od 24 lat. Oprócz prowadzenia własnego biznesu, pracowała również jako nauczycielka w szkole. Obecnie, będąc już emerytką, nadal prowadzi sklep Żabka w Rzeszowie. Pomimo swojego wieku, nie planuje rezygnować. Uwielbia to, co robi, a klienci z osiedla przyzwyczaili się do niej, a kontakt z nimi sprawia jej przyjemność. Alina będzie kontynuować swoją działalność tak długo, jak tylko będzie miała siłę.

Zobacz promocje w sklepach Biedronka: https://ding.pl/biedronka,79

Tacy przedsiębiorcy są kluczowymi graczami na rynku i w gospodarce, posiadającymi bogate doświadczenie nie tylko zawodowe, ale także osobiste. Wyróżniają się rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi, takimi jak otwartość i umiejętność budowania relacji. Są bardzo skrupulatni, chętni do nauki i podejście do prowadzenia działalności jest rozsądne. Doskonale radzą sobie również w biznesie franczyzowym Żabki.

Według prognoz GUS, w przyszłości osoby starsze będą odgrywać coraz większą rolę w gospodarce. W 2030 roku liczba ludności powyżej 60. roku życia ma wynieść 10,8 mln, a w 2050 roku ma to być już 13,7 mln.

Nie ma złego wieku na prowadzenie sklepu

Ryszard Jurecki, franczyzobiorca sklepu Żabka z Krakowa, podkreśla, że każdy wiek jest odpowiedni do prowadzenia własnego biznesu, o ile zdrowie na to pozwala. Jestem związany z Żabką od 2003 roku i wcześniej również prowadziłem własną działalność. Przez 20 lat współpracy z siecią przyczyniłem się do jej rozwoju, angażując się w tworzenie różnych systemów i proponując liczne inicjatywy, z których wiele zostało zrealizowanych. Dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu życiowemu, osoby starsze również stanowią dużą wartość dodaną dla sieci. Oprócz prowadzenia sklepu, byłem członkiem Rady Franczyzobiorców, organu reprezentującego franczyzobiorców Żabki, a obecnie działam w ramach Komitetu przy Radzie Franczyzobiorców.

Dla wielu osób powyżej 50. roku życia, franczyzowy model biznesowy jest atrakcyjnym i bezpiecznym rozwiązaniem, polegającym na współpracy z zaufanym partnerem, który od samego początku oferuje szerokie wsparcie przedsiębiorcom.

Natur

Specjaliści ds planowania budżetu

Zobacz również